Soma Kurtuluş Gazetesi

Buharlı Lokomotif İstasyon Meydanında sergilenecek

Soma’da çürümeye yüz tutmuş olan Buharlı Lokomotif İstasyon Meydanında sergilenecek. Soma’da 50 yıldan beri atıl vaziyette duran dünyanın en büyük buharlı lokomotiflerinden biri İstasyon Meydanında sergilenmeye hazırlanıyor. Soma’da yıllardır atıl vaziyette duran 4 lokomotiften sonuncusu Soma İstasyon meydanında sergilenmek için restore edildi. Soma’da 4 lokomotiften 2 tanesi 2016 yılında Gaziantep’e gönderilmişti. 1 tanesi ise 2019 […]

Buharlı Lokomotif  İstasyon Meydanında sergilenecek
20 Kasım 2019 - 14:15 'de eklendi.

Soma’da çürümeye yüz tutmuş olan Buharlı Lokomotif İstasyon Meydanında sergilenecek.

Soma’da 50 yıldan beri atıl vaziyette duran dünyanın en büyük buharlı lokomotiflerinden biri İstasyon Meydanında sergilenmeye hazırlanıyor. Soma’da yıllardır atıl vaziyette duran 4 lokomotiften sonuncusu Soma İstasyon meydanında sergilenmek için restore edildi. Soma’da 4 lokomotiften 2 tanesi 2016 yılında Gaziantep’e gönderilmişti. 1 tanesi ise 2019 yılı yaz aylarında Balıkesir’de şehir merkezinde sergilenmeye başlandı. Son olarak elimizde kalan ve kaybetmemek için İstasyon Mahallesi sakinleri tarafıdnan büyük bir çaba sarf edilen Buharlı lokomotif ise İstasyon meydanında sergilenecek.
Uzun yıllar Devlet Demiryolları’na yük ve insan taşımacılığı yapılan ve bir döneme damgasını vuran buharlı lokomotif (kara tren), İstasyon Meydanına ayrı bir görsellik katması bekleniyor.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER