Avukatlardan sert tepki

Soma Baro Temsilcisi Av. Elif Tanır Sevinç açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Değerli meslektaşlarım, değerli kamuoyu, değerli basın mensupları bugün burada meslektaşlarımız ile birlikte Manisa Barosu Avukatları olarak Avukata dokunmanın karşısında dik durmak için buradayız.
Daha iki gün önce sayın Adalet Bakanına gitmiş Türkiye Barolar Birliği ve Baro Başkanları olarak ve Manisa Barosu Başkanlığı olarak Avukatların uğramış olduğu ekonomik şiddetin boyutunu ortaya koymuştuk.
Bir çok meslektaşımızın yaşamış olduğu ekonomik şiddeti, sıkıntıyı izah etmiştik. CMK ücretlerinin güncellenmesi, AÜT güncellenmesi, Adli Yardım ücretlerinin güncellenmesi ve ödenmesi noktasında Avukat meslektaşlarımızın yaşadığı sıkıntının boyutunu her yönü ile ortaya koymuştuk. Bu konuda yapılacak çalışmaya dair söz alıp gereklı hazırlıklara katkı sunmuştuk.
Meslektaşlarımız ile birlikte Birlik Başkanımız ve Baro Başkanlarımız ve Birlik Başkanımız ile birlikte bu konuda yapıcı ve öncü bir çözüm ortaya koymuştuk. Manisa Barosu Başkanlığı olarak bu konuda basın açıklaması yapacağımızı ve kararlılığımızı ortaya koyacağımızı belirtmiştik.
Ancak dün itibariyle şiddetin bir diğer boyutu olan fiziki şiddet ile karşı karşıya kaldık. Tüm ülkede infıal yaratan Avukat meslektaşlarımıza yönelik bir şiddet olayına tanıklık etmiş olduk. İstanbul barosu kayıtlı meslektaşımız Av. SERVET BAKIRTAŞ haince ve alçak bir saldırıda katledildi.
Avukatlık görevini yapma nedeni ile bir Avukat daha katledilmiş oldu.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.