Ak Parti İlçe Başkanı Saygılı ‘Büyük Geçmiş Olsun SOMA!’

Sıcak havalarda Orman yangınlarına karşı vatandaşların dikkatli olmasını isteyen Ak Parti Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı, İtfaiye ve Orman ekiplerine teşekkür etti.

Soma’da yaşanan Orman Yangını sonrası açıklamada bulunan Ak Parti Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı ‘Tüm orman yangın ekiplerinin diğer yangınlara müdahale etmek için çeşitli ilçe ve illerde olduğu sırada, karanlıkta helikopter ve yangın uçaklarının çalışamadığı sırada ilçemizde ormanlık bölgede Sarıkaya Darkale tarafında çıkan orman yangını.. Belediyemiz hoparlörlerinden bugün akşama kadar anons edildi. Sıcak havalarda orman yangınlarına karşı piknik yapanlara dikkatli olmaları konusunda sesli anons yapıldı. Kazara çıkan orman yangınları ve bilinçli yakıldığı düşünülen yangınlar ülkemizin çeşitli bölgelerinde son günlerde ciddi bir soru işareti bırakıyor akıllarda. Şu an kontrol altına alınamayan bir çok yangın var özellikle Antalya ve Mersin tarafında çıkan orman yangınlarında yaşamını kaybeden binlerce canlı türü var. Yaşam yerlerini tehdit eden bu yangınların önünü kesebilmek için uğraş veren itfaiye erlerimize Rabbim kolaylık versin. Onların bu mücadelesine destek verebilmek için en başta yapılması gereken yangına müdahaleye destek değilde bu tür yangınların çıkmasına engel olabilmektir. Bu da elbette bilinçli olmak ve dikkatli olmaktan geçmektedir’dedi.
İnşallah böyle bir gece
Bir daha yaşamayız’
Saygılı, Yangının çıktığı andan itibaren destek veren herkese teşekkür ederek yaptığı açıklamasında ‘Saat 04:06, an itibariyle yangın tamamen sönmüş ve soğutma çalışmaları sona ermek üzere. Yangın ile ilk dakikadan itibaren yakından ilgilenen başta Tarım ve Orman Bakanımız Sn Dr. Bekir PAKDEMİRLİ olmak üzere Manisa Ak Parti Milletvekillerimiz Sn Mehmet Ali Özkan , Sn Tamer AKKAL ve Ak Parti İl Başkanımız Sn Salih Hızlı ‘ ya teşekkür ediyorum. Soma Belediye Başkanımız Sn Ali Tulup ile beraber yangın bölgesine girdiğimizde cep telefonlarımızın sinyal alamadığı bir bölge olduğundan bizleri arayan yangın hakkında bilgi almak isteyen ve yardıma gelmek isteyen herkese teşekkür ediyoruz. Bu arada sinyal alamadığımız bölgede daha sonra aramış olduklarını gördüğüm Ak Parti Manisa Milletvekilimiz MKYK Üyemiz Sn Murat BAYBATUR ve Ak Parti Manisa Milletvekillerimiz Sn. İsmail BİLEN, Sn. Uğur AYDEMİR ve Sn Semra KAPLAN KIVIRCIK‘a teşekkür ediyoruz.
Çevre ilçelerimizden yangına müdahaleye destek veren Kırkağaç Belediyesine ve Akhisar Belediyesi ne teşekkür ediyoruz.
Bu zor gecemizde bizleri yalnız bırakmayan ve ilçemize gelen Kırkağaç Ak Parti İlçe Başkanımız Mehmet Emin Güngör ve Kırkağaç Belediye Başkanımız Y.İsmail GEDÜZ ve Kırkağaç Kaymakamı Murat BÜYÜKKÖSE’ye teşekkür ediyoruz.
MHP Soma İlçe Başkanı Adem YILDIRIM’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Yangına müdahale aşamasında o bölgenin fiziki şartlarının bilgisine sahip olduğundan dolayı yardıma gelen araçları yönlendiren Ak Parti yönetim kurulu üyelerime teşekkür ediyorum.
Yangın bölgesinde gördüğüm CHP İlçe Başkanı Levent Elbinsoy’un şahsına teşekkür ediyorum.
Tüm İtfaiye çalışanlarımıza , orman yangın ekiplerimize teşekkür ediyoruz.
Gecenin bir vakti evinden çıkıp gelen “ kazma kürek gidelim yardım edelim” diyen herkese teşekkür ediyoruz.
Samsacı ve Karamanlı mahallemizdeki tüm vatandaşlarımıza yangının ilk dakikalarından itibaren o bölgede olduklarından dolayı yardım amaçlı yollara döküldükleri için duyarlı oldukları için teşekkür ediyoruz.
Soma Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüze ve personellerine, Fen İşleri Müdürlüğümüze ve personellerine , park bahçe personellerimize teşekkür ediyoruz.
Bu kadar teşekkür etmemin sebebi, gerçekten çok duyarlıyız, hemen sosyal medyada ilk dakikalardan itibaren herkes yangını paylaştı, herkes siper oldu. Ve gerçekten Rabbim müsaade etmedi rüzgar bizden yanaydı, rüzgar çok fazla yoktu ve durağan bir havada yangın kontrol altına alındı.
Eğer ki rüzgar olsaydı , bu gece Soma’yı sabaha kadar zor bir gün bekliyor olacaktı.
Eğer ki yangın kontrol altına alınamasaydı bu ateş İlçemizin tarihini Darkale’mizi yok edecekti.
Eğer ki yangın büyüseydi Sarıkaya mahallemiz ve sonrasında Kırkağaç İlçemiz yangın ile zor durumda kalacaktı.
Samsacı Mahallemiz sabaha kadar uyumayacaktı. Bir çok ev boşaltılmak zorunda kalacaktı.
Antalya Manavgat gibi, Marmaris gibi büyük orman yangını olan bir yer olacaktı Soma.
Çok şükür bu gece rahat bir nefes aldık.
Ama ihmal ama sabotaj ama bilinçli ama bilinçsizce çıkan bir yangın, yanan sadece ormanlarımız olmayacaktı, orman yangını riski ilçemizde %80, ormanlık alanların ilçemize yakın alanlarda olması ve havaların sıcak olması sebebiyle piknik yapanların ormanda bilinçsizce ateş yakanların, yanan sigara izmariti atanların, alkollü yada alkolsüz içecek içip cam şişelerini ormana yol kenarlarına atanların farkında olmadan yangın riskini dahada yükseğe çıkarmaktadırlar.
Lütfen daha dikkatli olalım. Ormanlarımızı temiz tutalım, bu gece duyarlı olduğumuz gibi her zaman duyarlı davranalım. Sabotaj ihtimaline karşı şüpheli bir durum gördüğümüzde gerekli yerlere bildirelim.
Bu geceyi atlattık, inşallah bir daha böyle bir gece yaşamayız.’dedi.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.