Adli Rapor Düzenleme Semineri

Soma Devlet Hastanesi ev sahipliğinde, Soma Cumhuriyet Başsavcılığı ve Soma Devlet Hastanesinin iş birliği ile Adli Rapor düzenlenmesi usul ve esasları ve hukuki boyutları konulu seminer düzenlendi.
Hastane, Konferans Salonunda gerçekleşen seminere Soma Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran, Soma Emniyet Müdürü Mustafa Akol, Soma Jandarma Komutanlığı çalışanları, Soma Devlet Hastanesinde görev yapan uzman hekimler, acil hekimleri ve hastane çalışanları katıldı. Seminere konuşmacı olarak Adli Tıp Uzmanı Dr. Gökçe Karaman katıldı. Seminerde Adli rapor düzenleme usul ve esasları, hekim ve sağlık çalışanına ait yükümlülükler ve diğer kurumların yükümlülükleri ve ortak çalışma kültürü konuları ile ilgili bilgiler verildi. Seminer sonunda Soma Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran adli süreçlerle ilgili bir konuşma yaptı ve acil hekimlerin sorularına yanıt verdi.


Başaran ‘Her türlü iş kazası, trafik kazaları, zehirlenmeler ve intihar vakaları adli vaka olarak raporlanmalıdır” dedi.
Başhekim Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan konuşmasında ”Adli rapor düzenlenmesi işlemlerinin tüm tarafları olarak bir araya gelmemiz ve yaşanan sorunları gözden geçirdiğimiz toplantı son derece verimli olmuştur. Bu konudaki eksikliklerimizi tamamlamak üzere düzenlediğimiz bu eğitimin hekimlerimize çok faydalı olduğunu düşünüyorum ” dedi.
Katılımcıların sorularıyla aktif katılımın sağlandığı seminer, Başhekim Çağlayan’ın Adli Tıp Uzmanı Dr. Gökçe Karaman’a teşekkür belgesini takdim etmesiyle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.