ADD Soma Şubesi Suç duyurusunda bulundu

Atatürkçü Düşünce Derneği Soma Şubesi Cemil Meriç Anadolu Lisesi’nde görev yapan ve Atatürk’e hakaret öğretmen hakkında Soma Adliye Sarayına giderek suç duyurusunda bulundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Soma Şubesi Adliye binası önünde basın açıklaması yaparak öğretmen hakkında suç duyurusunda bulundu.
Adliye çıkışında basın açıklaması yapan Avukat Rıfat Çelik, “5816 Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkındaki kanunun 1. maddesi Atatürk hatırasına alenen hakaret edenlere 1 yıldan 3 yıl arası hapis cezası ön görmektedir. Yine aynı kanunun maddesinde ise bu suçların birden fazla kişi önünde toplu olarak yapıldığı zaman ise verilecek cezanın yarı nisbetinde arttırılacağı söylenmektedir. Adı geçen öğretmen Atatürk düşmanlığını dile getirerek yunan hayranlığını ortaya koyarak öğrenciler ile sınıf içerisinde tartışmış ve bahsi geçen vatan hainini destekleyici konuşmalar yapmıştır.

Adliye çıkışında basın açıklaması yapan Avukat Rıfat Çelik, “Şikayet edilen öğretmen hakkında 5816 sayılı Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkındaki kanun muhalefet etmekten dolayı gerekli soruşturmanın yapılmasını sağlamak amacıyla Soma Cumhuriyet Başsavcılığına dernek adına başvurduk” dedi.
Atatürkçü Düşünce Derneği Soma Şube Başkanı Önder Adar “Soma hoş olmayan konular ile gündeme gelmektedir. Son olarak ise farklı bir olay ile gündeme geldi bu bizi derinden yaraladı.
Cemil Meriç Anadolu Lisesi’nde bir öğretmen ders ile alakası olmadığı halde Atatürk’e hakaret ederek yunanı överek sınıfta öğrencileri taciz etmiştir. Atatürk’e hakaret suçunu işlemiştir. Biz bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunduk. Kim Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ederse karşısında bizi bulacaktır. Bu ülkede ezanlar okunuyor, Ay yıldızlı bayrağımız gökte gelin gibi süzülüyor, bu ülkede herkes hür ve özgür dolaşıyorsa bu en başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının sayesindedir.
Konuyu gündeme taşıyan Eğitim-İş Sendikasına, 8 kahraman ifadelerinden vazgeçmeyen liseli kardeşlerime, Burada bize destek veren sizlere teşekkür ediyoruz’dedi.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.