56 KIRSAL MAHALLEDE HUMMALI ÇALIŞMA

Soma Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçeye bağlı merkez mahallelerin yanı sıra kırsal mahallelerde de hizmet ve çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkanı Ali Tulup’un talimatı doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, toplam 56 kırsal mahallede belli bir program dahilinde sıkı bir bakım ve onarım çalışmalarına başladı. Başlatılan detaylı çalışmalar kapsamında ekipler mahalle muhtarlarıyla görüşüp, vatandaşın istek ve önerileri dahilinde en kısa sürede sorunların giderilmesi için hizmetlerini devam ettiriyor. Ova yollarının düzeltilmesinden, parke taşı döşemesine, duvar, moloz ve hafriyat temizliğine kadar birçok alanda hizmet veren ekipler aynı zamanda cami ve lojman onarım çalışmalarını da gerçekleştirmekte.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçeye bağlı kırsal mahallelerde 2 ay gibi kısa bir sürede toplam 4000 m² parke taşı döşemesi gerçekleştirdi. Ekipler, bu kapsamda; Çavdır Mahallesinde 1350 m², Yağcılı Mahallesinde 150 m², Karacahisar Mahallesinde 70 m², Avdan Mahallesinde 450 m², Cenkyeri Mahallesinde 200 m² , Eynez Mahallesinde 100 m², Hatun Mahallesinde 150 m², Kozanlı Mahallesinde 250 m², Pirahmet Mahallesinde 200 m², Sarıkaya Mahallesinde 250 m², Büyük Güney Mahallesinde 230 m², Büyük Işıklar Mahallesinde 70 m², Darkale Mahallesinde 750 m² taş döşeme çalışmalarını tamamladıklarını bildirdi.

Taş döşemenin yanı sıra kırsalda vatandaşa büyük zorluk yaşatan Ova yollarında da detaylı bakım, onarım ve baypas çalışması yapan ekipler; Dualar, Evciler, Eynez, Hacı Yusuf, Çerkez, Hamidiye, Hatun, Heciz , Karacakaş , Kayrakaltı, Kızılören, Kiraz, Kum, Küçük Güney, Pirahmet, Sarıkaya, Sevişler, Tabanlar, Uruzlar, Vakıflı, Yırca, Cenkyeri, Avdan, Yağcılı, Adil, Beyce, Boncuklu, Büyük Güney, Büyük Işıklar, Çavdır, Çevircek, Darkale, Devlethan ve Dereköy Mahallelerinde ki çalışmalarını tamamladı.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.