Yeni Vali Yaşar Karadeniz oldu

Manisa Valisi Ahmet Deniz Merkeze alınırken yerine Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan atama kararına göre 41 ilin valisi değişti.
Atama kararı ile Manisa Valisi Ahmet Deniz, Mülkiye başmüfettişliğine atanarak merkeze alınırken, yerine ise Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz atandı.

Yaşar Karadeniz Kimdir?
1965 yılında Samsun’da doğdu. İlk ve Ortaöğretimini Samsun’da yaptı. 1983 yılında Samsun Teknik Lisesi Makine Bölümü’nü bitirdi. Aynı yıl girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldu.1988 yılında Amasya Valiliği’ne Kaymakam Adayı olarak atandı. Bu görevi sırasında bir yıl süreyle İngiltere’de bulundu. Kaymakam Vekilliği stajını Erzincan’ın Tercan İlçesinde yaptı.1991 yılında Kaymakamlık Kursu’nu bitirerek yeni ilçe olan Yozgat’ın Yenifakılı İlçesinin ilk kaymakamı olarak atandı.

Sırasıyla Konya-Taşkent, Hakkari-Çukurca, Ordu-Aybastı, Mardin-Yeşilli, Trabzon-Beşikdüzü ve Çanakkale-Eceabat Kaymakamı, Tekirdağ – Saray, Gaziantep-Nizip ve Gaziosmanpaşa Kaymakamı olarak görev yaptı. Kaymakam Yaşar Karadeniz 28.02.2017 tarihli Bakanlık olur’u ile Kastamonu Vali Vekilliğine, 21.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Kastamonu Valiliğine atanarak 3 yıldır bu görevi başarı ile yürütüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir