Meslek Lisesi gençleri, başarıdan başarıya koşuyor

Soma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Isparta’da yapılan grup müsabakalarında dereceye girerek Balıkesir’de yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Soma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Okul Sporları Oryantiring branşında Manisa’yı başarı ile temsil etti. Isparta’da yapılan grup müsabakalarında dereceye giren öğrenciler Balıkesir’de yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
Isparta’da grup müsabakalarına katılan Soma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Özgür Öztürk Genç A Kategorisinde 1., Genç B kategorisinde ise Enis Bedirhan 5. olarak Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.
Meslek Lisesi öğrencilerinin başarılarının gurur verici olduğunu dile getiren Antrenör Sılay Mutlu, ” Yaklaşık 20 farklı ilin katılım gösterdiği gurup yarışmalarının son ayağı Türkiye Şampiyonası. Türkiye Şampiyonası macerasına sporcularımız öncelikle Manisa İl müsabakalarında İL BİRİNCİSİ olup gurup müsabakalarına gitmeye hak kazandılar. Guruplarda da ilk 5’e girmeleri gereken sporcularımız üstlerine düşen görevi yaptılar. Bu kadar başarıyı, cümleler ile yazmak çok kolay ancak sporcularımızın elde ettiği başarı çok büyük.
Manisa’nın orta nüfuslu bir ilçesindeki Meslek Lisesi çocukları, Oryantiring sporu harita ve pusula yardımı ile yön bulma sporu.
Zeka ve koşmanın birleşimi, doğada satranç oynamak gibi. Bu başarıda Meslek Liseli sporcularımızdan gelince insan bir hayli seviniyor.

Meslek Lisesi öğrencilerinin başarılarının gurur verici olduğunu dile getiren Antrenör Sılay Mutlu, ” Bu sevincimizde payı büyük olan Soma Belediyesine ve Oryantiring sporunu Soma’ya kazandıran, elini sporun ve sporcunun üstünden hiç çekmeyen, spor aşığı Gençlik Spor Müdürü Dilek Mert’e, Okul Müdürümüz Samih İli’ ye teşekkür ediyoruz. 2 sporcu muza Balıkesir’deki Türkiye şampiyonasın da başarılar diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.