İşletme Şeflerine Soma’da eğitim verildi

Akhisar Orman İşletme Müdürlüğünde yeni göreve başlayan orman işletme şeflerine yönelik Soma’da Silvikültür ve Üretim konularını kapsayan çalışma programı gerçekleştirildi.

Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, Akhisar Orman İşletme Müdürlüğünde yeni göreve başlayan orman işletme şeflerine yönelik Silvikültür ve Üretim konularını kapsayan Soma Işıklar Orman İşletme Şefliği sınırları içinde gerçekleşen, çalışma programını takip etti.
Çalışma programına; İşletme Pazarlama Şube Müdürü Gürsel Şentürk, Silvikültür Şube Müdür Vekili Öztan Çağırır, Akhisar Orman İşletme Müdürü Mehmet Uzun, Müdür Yardımcısı Hakan Duman ile Soma Orman İşletme Şefi Uğur Aydemir, Göktepe Orman İşletme Şefi İsmail Eren, Şifadağ, Deniş, Gelenbe, Karadağ, Çağlak, Taşkuyucak, Zeytinliova, Kırkağaç ve İşletme Mühendisleri katıldı.


Korona Virüsü ile mücadele kapsamında tüm sosyal mesafe ve diğer koruyucu tedbirlerin alındığı çalışma programı öncesi konuşma yapan Orman Bölge Müdürü Zafer Derince; tüm yeni orman işletme şeflerine başarılar dileyerek İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ailesine mensup olmanın büyük bir ayrıcalık ve sorumluluk olduğunun önemle altını çizdi.
Orman Bölge Müdürü Derince konuşmasında;“Ormancılık zor ve meşakkatli bir meslek olmakla beraber dünyanın ve insanlığın geleceği için bir o kadar da hayati önem taşıyan bir meslektir. Ağacın ve ormanların önemi insanlığa musallat olan korona virüsü ile mücadelesiyle geçen şu günlerde daha da iyi anlaşılmıştır. Oluşturacağınız, geliştireceğiniz ve muhafaza edeceğiniz ormanlarımız bu milletin emaneti milli servetimizdir. Bu yüzden sizler artık, Orman Genel Müdürlüğü mensubu birer orman işletme şeflerisiniz. 181 Yıllık köklü bir kurumu , temsil edeceksiniz. Bu nedenle görev yaptığınız bölgelerde halkla ilişkilere, mülki amirlerle olan ilişkilere, astınızla ve üstünüzle olan ilişkilere kadar her şeyinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Başta İşletme Müdürünüz olmak üzere, Şube Müdürlerinizin hatta tecrübeli orman işletme şefi arkadaşlarınızın tüm görüş ve önerilerini can kulağıyla dinleyin , içinden çıkamadığınız konularda danışın paylaşın. Sosyal medyayı çok dikkatli kullanın, mevzuata hâkim olun, adil olun, dürüst olun, merhametli olun. İşletme Müdürlerinizin verdiği görevleri ve talimatları eksiksiz yerine getirin, çünkü onlar Genel Müdürlüğümüzün ve Bölge Müdürlüğümüzün sizlerden istediği görev ve talimatları size aktarmaktadır’ dedi.
Soma Orman İşletme Şefi Uğur Aydemir, bölge ve Soma Orman İşletme Şefliğinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Daha sonra Ormanlık alanda çalışma programı gerçekleştirildi.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.