Gebe Okulunda eğitim uzaktan

Soma Devlet Hastanesi’nin anne olmaya hazırlanan vatandaşlar için açtığı Gebe Okulu’na da pandeminin etkisi oldu. Daha önce Devlet Hastanesi’nde yapılan eğitimler uzaktan zoom üzerinden gerçekleştiriliyor.

Hastaneden yapılan açıklamada, “Gebelik süreci ve doğum, kadının hayatı boyunca yaşayacağı önemli bir deneyimdir. Bu süreçte gebelerin tüm stres yaratacak faktörlerden uzaklaşıp doğuma kendini hazır hissetmeleri için doğum ile ilgili süreçleri önceden bilmeleri oldukça önemlidir.
Soma Devlet Hastanesi olarak pandemi sürecinde vatandaşlarımıza nitelikli sağlık hizmeti sunma gayretimizin yanında eğitim faaliyetlerimizi ve bilimsel toplantılarımızı online olarak gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Gebe Okulumuzda anne adaylarımıza yönelik eğitimler Zoom programı aracılığıyla yapılmaya devam etmektedir. Bu uygulama sayesinde gebelerimiz hastanemize gelmeden uzaktan eğitimle uzman eğitmenlerimizden gebelik ve doğum ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilmektedir. Gebe okulumuzla ilgili ayrıntılı bilgilere Gebe Okulu Bilgilendirme Hattımızdan 0236 613 19 73 Dahili No 6133 ulaşabilirsiniz. Daha bilinçli bir gebelik, sağlıklı ve güvenli bir doğum için tüm anne adaylarımızı gebe okuluna bekliyoruz.” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.