4 Aralık Madenciler Günü

4 Aralık Dünya Madenciler Gününde Türkiye Maden İşçileri Sendikası’nın Soma Şube Başkanları, Yönetim ve temsilcileri Maden Şehitliğini ziyaret etti.

4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeni ile Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şubesi, Soma Şubesi, Ege Bölgesi 1 Nolu Şubesi ve Soma 2 Nolu Şubesi yönetimi ve temsilcileri Maden şehitliğini ziyaret etti. Karanfiller bırakılmasının ardından şehitler için dualar okundu.
Türkiye Maden İşçileri Sendikası Soma Şube Başkanı Şevket Şahin tarafından yapılan açıklamada ise ‘ 4 Aralık Dünya Madencileri Gününde, 4 Şube olarak programımıza şehitlik ziyareti ile başladık. 2015 yılından bu yana 4 Aralık Madenciler Günümüzü burada başlatıyoruz. 13 Mayıs 2014 yılında burada olan faciadan sonra burada yatan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bundan önce tüm madenlerde şehit olan madencilerimize, vatan için şehadet şerbeti için tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz. Biz Madencilerin savunucuları olarak sadece daha güvenli, daha düzgün, iş sağlığı ve güvenliğine daha uyulan, hiçbir kimsenin burnunun kanamadığı, hiçbir kimsenin uzvunu kaybetmediği, en ufak bir kan damlasının olmadığı bir çalışma hayatı diliyoruz. 4 Aralık Dünya Madenciler Günü tüm emekçilerimize kutlu olsun’dedi.
Sendika binası önünde 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeni ile lokma hayrı düzenlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.