16 Şubat’a ertelendi

Özcan Eren davasında sanık M. T. savunmasını veremediği için dava 16 Şubat 2021 Salı gününe ertelendi.

Özcan Eren’i öldürüp, cesedini parçalara bölerek iki baraj göletine attığı iddiasıyla tutuklanan M. T.’nın yargılanmasına Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde başlandı.
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık M. T., Eren’in ailesi ve taraf avukatları katıldı.
Mahkemede söz alan Eren’i ailesi sanıktan şikayetçi olduklarını belirterek, çocuklarının kesilip parçalanarak katledildiğini ve sanığın en ağır cezayı almasını istediklerini belirtiler.
Müşteki avukatı Utku Saka’da sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Mahkeme Heyetinden ifadesi sorulan sanık T., pandemi sürecinden dolayı avukatı ile görüşmediğini, bu sebeple savunma hazırlamadığını ve susma hakkını kullanacağını belirtti.
Mahkeme heyeti, duruşmayı 16 Şubat 2021’e erteledi.
Olayın özeti;
Özcan Eren’in 7 Şubat’ta ortadan kaybolmasının ardından 14 Mart’ta Soma Sevişler Barajında kesik kol bulunması ile başlayan geniş çaplı çalışmalarda aynı barajda insana ait kafa ve beden parçaları bulunmuştu. Vatandaşların Sevişler’e 42 kilometre uzaklıktaki Aydıncık Baraj Gölet’inde beden parçası görmelerinin ardından bu gölette de yapılan aramalarda başka beden parçaları daha ortaya çıkmıştı.
Yapılan DNA analizleri sonucunda bulunan parçaların Özcan Eren’e ait olduğu belirlenmiş cenazeye aileye teslim edildikten sonra Bayat Mahalle Mezarlığında toprağa verilmişti.
Olayla ilgili olarak Eren’in beraber son görüldüğü veteriner M. T. gözaltına alınmış verdiği çelişkili ifadelerin ardından Eren’i öldürdüğünü itiraf ettikten sonra tutuklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir