Fetih Kupası’na Soma Damgası!

Bugüne kadarki en kapsamlı sivil okçuluk müsabakası olan “Uluslararası Okçuluk Fetih Kupası”, 27-29 Mayıs tarihleri arasında Okmeydanı’ndaki Okçular Tekkesi’nde yapıldı. 52 ülkeden dünyanın en iyi okçularının da aralarında bulunduğu 520 sporcu dereceye girmek için yarıştığı Fetih Kupası’na Somalı okçular damga vurdu. Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi Öğrencisi Alparslan Taşkın Genç Erkekleler kategorisinde turnuvayı Dünya 3.sü olarak tamamladı ve Bronz Madalya ile Soma’yı bir kez daha gururlandırdı.

Osmanlı Devleti’nde okçuların talim yapması için Fatih Sultan Mehmet döneminde açılan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin özverili çalışmalarıyla aslına sadık kalınarak yeniden inşa edilen Okçular Vakfı ve Spor Eğitim Tesisi, 27-29 Mayıs tarihleri arasında “7. Geleneksel Fetih Kupası Okçuluk Yarışması’na ev sahipliği yaptı. 52 ülkeden dünyanın en iyi okçularının da aralarında bulunduğu 520 sporcu dereceye girmek için kıyasıya yarıştı.
Türkiye adına katılımcıların belirlendiği bölge elemeleri sonucunda Soma’da faaliyet sürdüren Soma Sotes Spor Geleneksel Okçuluk Takımından; Büyük Erkekler kategorisinde Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Mustafa Can Bircan ve Genç Erkekler Kategorisi’nde Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi Öğrencisi Alparslan Taşkın Ege Bölgesi’ni temsil etmeye hak kazandılar.
Bu yıl 7.si düzenlenen turnuvaya 52 ülkeden toplam 520 sporcu katıldı. 27 Mayıs 2019 tarihinde başlayan turnuvada ilk gün atışları sonucunda Alparslan Taşkın elemeleri geçerek final müsabakalarına katılmaya hak kazandı. 29 Mayıs 2019 tarihinde yapılan final müsabakaları sonucunda Soma’nın gururu Genç Erkekleler kategorisinde turnuvayı Dünya 3.sü olarak tamamladı ve Bronz Madalya ile Soma’yı bir kez daha gururlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.