Fen Lisesinden Uluslararası Proje

Soma Borsa Istanbul Fen Lisesi, online olarak uluslararası proje hazırladı.

Soma Borsa Istanbul Fen Lisesi online olarak uluslararası proje hazırladı. Türkiye, Almanya, Romanya’dan ortakların yer aldığı “Future Is In Onur Hands” isimli uluslararası e-Twinning projesindeki amaç iklim değişikliği ile ilgili farkındalık oluşturmak. Tüm dünyada yaşanan Covid-19 Pandemisi sonrasında proje uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmalarla devam ederek Haziran ayında tamamlandı.
Proje tabanlı öğretim ve eleştirel düşünme temelli yaklaşımlarının uygulandığı projede öğrencilerin dijital yeterliliklerinin geliştirilmesi için bir çok web 2.0 aracı kullanıldı. Ayrıca öğrenciler yabancı ortaklarla çalışmalar yaparak küresel bir sorunun çözümü için uluslararası işbirliği geliştirirken farklı kültürleri tanıma ve yabancı dillerini geliştirme şansı buldular.
Soma Borsa Istanbul Fen Lisesi Müdürü Ümran Erşin, okullarının ortak olduğu “Future Is In Our Hands” e-Twinning projesinin okulun Felsefe Öğretmeni Emine Türelik koordinatörlüğünde yapıldığını ve bu projenin, öğrencilerin çevre bilinci gelişmiş ve insanlığın ortak problemi olan sorunların çözümünde inisiyatif alabilen bireyler olarak yetişmelerine büyük katkı sağlayacağını düşündüğünü ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir