Akşener’in Soma ziyareti

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Soma’da esnaf ziyareti yaptı, vatandaşa seslendi.

Kalabalık bir partili tarafından Atatürk Caddesinde karşılanan Akşener’i İyi Parti Soma İlçe Başkanı Vehpi Çiçek, CHP İlçe Başkanı Levent Elbinsoy ile İyi Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz karşıladı. Partililer Soma’yı simgeleyen hediyeler takdim ederken Akşener caddede kendisini karşılamak için toplanan halka seslendi.
Akşener, şunları söyledi:”Sizin dertlerinizi o esnaf dükkanlarının içinde dinlemek, dertlerinize çözüm üretmek, sizi birbirinize düşürerek oy alan o bedavacı emeksizlerin dinlemeleri için, sizin dertlerinize çözüm üretebilmek için tam 2,5 yıldır il il geziyorum. Tek amacım var. Hem mühür sizde hem feraset sizde. Bütün siyasi partilerin sizin derdinizi dinlemesi lazım, kararı da sizin vermeniz lazım.Ey Soma, kömürün üretildiği emekliler şehri Soma, çıkardığınız kömürü size ekstradan daha iyi veriyorlar mı? Emeklilere 2 bin 500 lira yetmez. Sayın Erdoğan, sana cumhurbaşkanı maaşın yetmiyor, yıllarca çalışmış emekli kardeşlerimize 2 bin 500 lira yeter mi, yetmez. En düşük emekli maaşını asgari ücrete çıkaracaksın. Senin sarayında 5 maaşlı, 10 maaşlı danışmanlar var. Soma’da bir garibanı tekmeleyen danışmanın var. O danışman, şimdi dolarla, avroyla maaş alan bir işte; haram olsun, zıkkım olsun.”Akşener’in mikrofon uzattığı bir çiftçi, “Yemin ediyorum gübre atamadım ne domatese ne mısıra” diye dert yandı. Bir öğretmen ise “Ücretli öğretmenim, 2 bin 600 lira maaş alıyorum, yüksek lisans yapıyorum” dedi. Bir yurttaş da “Bir hastane yaptılar, içinde bir tane doktorumuz yok” diye konuştu. Akşener, konuşmasına şöyle devam etti:”Ey saraylarda oturanlar, vatandaşımızın, milletimizin sesini duyuyor musunuz? Şimdi el ele vereceğiz. Mühür de sizde, karar da sizde. Öyle bedavadan oy almak yok. Seçmen velinimet olacak. Oylarınızla bu harami düzeni birlikte götüreceğiz.”
ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİ
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener; 301 Şehit madencinin ebedi istirahathanesi olan Soma Maden Şehitliğini ziyaret ederek burada madencilerin mezarlarına çiçek bıraktı. Şehit Madenci yakınlarının dertlerini dinledi.
“ÇOCUKLARIMIZIN BURS PARALARINI DEVLET YATIRMADI”
Madenci şehidinin eşi “Devlet bizim çocuklarımıza burs sözü verdi ancak gelin görün ki burs paralarını yatırmadığı için onları ödemekte bizlere düştü. Aldığımız para belli bu kadar yükün altından nasıl kalacağız” diyerek göz yaşlarına boğuldu.
“ŞEHİT MADENCİLER VE ONLARIN AİLELERİ BİZLERE EMANET”
Akşener, madenci şehitlerinin eşlerine sarıla rak onlara “Gerekenin yapılması için elimizden geleni yapacağız. Şehit madenciler ve onların aileleri bizlere emanet” dedi. Akşener daha sonra şehitlikten ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.